O nás

O nás

Sopka na ostrove Ambrym, Vanuatu
Sopka na ostrove Ambrym, Vanuatu

Sme dvojica, ktorá sa rozhodla zanechať svoj slovenský život a vybrala sa spoznávať svet. Naše prvé kroky viedli na Nový Zéland, kde sme strávili približne rok a pol vďaka programu Working Holiday a sezónnym pracovným vízam. Popri tom sme precestovali niektoré pacifické ostrovy, kus Austrálie či Ázie, cudzia nám však nie je ani Európa a chceme ísť ďalej. Momentálne sme na Working Holiday v Japonsku.

Snažíme sa cestovať s minimálnymi nákladmi, ale maximálnymi zážitkami, na ktorých nikdy nešetríme. Podrobné itineráre si nerobíme, lebo sa držíme hesla, že cesta je cieľ a nikdy nevieš, čo ti prinesie. Svojimi zážitkami sa snažíme ľudí inšpirovať k vlastným cestovateľským dobrodružstvám.

Veľa ľudí zaujíma, kde na cestovanie berieme peniaze. Odpoveď na túto otázku nájdete v článku Ako si financujeme dlhodobé cestovanie>>

Prečo Nomádi?

Slovo nomád znamená tiež kočovník alebo človek, ktorý sa presúva z miesta na miesto. Aj my sa radi presúvame z jednej krajiny do druhej, spoznávame život miestnych ľudí a ich kultúru. Dnes sa týmto slovom označujú nielen príslušníci pôvodných kočovných kmeňov, ale aj ľudia, pre ktorých sa cestovanie stalo životným štýlom. Našim domovom už nie je len Slovensko, ale postupne sa ním stáva takmer celý svet.

Podporte nás

Náš blog nie je finančne ziskový a všetky cestovateľské a iné aktivity si financujeme sami. Píšeme pre radosť a sme radi, keď naše skúsenosti môžeme odovzdať ostatným a pomôcť im tak pri ich cestovaní či hľadaní práce v zahraničí.

Kontaktujte nás:

Email: nomadi@nomadi.sk